DESETA REDOVNA SJEDNICA SKUPŠTINE CKRS

U sjedištu Crvenog krsta Republike Srpske u Palama, 18. maja 2018.godine održana je Deseta redovna sjednica sedmog saziva Skupštine Crvenog krsta Republike Srpske. Od ukupno 70 članova Skupštine, sjednici je prisustvovao 41 član, a održana je u Nedjelji Crvenog krsta te je, pored izvještajnog, imala i svečani karakter. Sjednici Skupštine prisustvovao je Milojko Grujičić, predstavnik Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite RS i Rajko Lazić, predsjedavajući Društva Crvenog krsta/križa BiH.

Na sjednici su usvojeni: Zapisnik sa Devete redovne sjednice Skupštine CKRS, Izvještaj o radu CKRS za 2017. godinu, Izvještaj Nadzornog odbora CKRS i Izvještaj o ostvarenim prihodima i izvršenim rashodima CKRS za period I-XII 2017. godine.

Donijeta je Odluka o dodjeli priznanja Crvenog krsta Republike Srpske najzaslužnijim volonterima i aktivistima CKRS u oblasti dugogodišnjeg humanitarnog rada, koji predstavlja doprinos razvoju i unapređenju rada Crvenog krsta, jačanje humanizma i međusobne solidarnosti, unapređenje organizacije Crvenog krsta, omasovljavanje članstva i njegovo uključivanje u ostvarivanje programskih zadataka.

Dobitnici priznanja „Zlatni znak Crvenog krsta Republike Srpske“:

1.         Lazo Spasojević, Prnjavor

2.         Predrag Gajić, Doboj

3.         Radmila Čičković, Trebinje

4.         Mladen Krstajić, Bijeljina

5.         Mlađen Petković, Milići

Dobitnici priznanja „Srebreni znak Crvenog krsta Republike Srpske“:

Za razvoj i unapređenje organizacije Crvenog krsta, omasovljavanje članstva i njegovo uključivanje u ostvarivanje programskih zadataka, podizanje i jačanje ugleda i afirmaciju Crvenog krsta Republike Srpske:

1.         Nada Milutinović, Banjaluka

2.         Milojko Grujičić, Banjaluka

3.         Ljeposava Đekić, Prnjavor

4.         Petar Moravac, Prnjavor

5.         Boško Popović, Prnjavor

6.         Ljubinko Šipragić, Prnjavor

7.         Rade Radonjić, Prnjavor

8.         Slavoljub Kozarević, Prnjavor

9.         Žarko Subotić, Prnjavor

10.       Nada Blagojević, Prnjavor

11.       Nada Alibegović, Srbac

12.       Jovo Kuprešanin, Srbac

13.       Biljana Kerby, Srbac

14.       Igor Jovičić, Srbac

15.       Lazar Stanišljević, Srbac

16.       Pekara „Sunce“ Srbac

17.       Marko Pavić, Prijedor

18.       Nikola Plemić, Prijedor

19.       OŠ “Petar Petrović Njegoš“ Busnovi, Prijedor

20.       Radojka Vulin, Oštra Luka

21.       Vojo Jovanović, Doboj

22.       Jovana Nešković, Doboj

23.       Željko Kainović, Derventa

24.       Pero Đurić, Derventa

25.       Petar Seljaković, Brod

26.       Branko Mićić, Brod

27.       Žarko Šikman, Brod

28.       Pero Strinić, Brod

29.       Dušan Vidić, Brod

30.       Jovo Milosavljević, Brod

31.       Mirko Kalaba, Brod

32.       Jefo Mišanović, Petrovo

33.       Milica Panić, Petrovo

34.       OŠ “Sveti Sava“ Kakmuž, Petrovo

35.       SŠC “Petrovo“ Petrovo

36.       Dušan Panić, Stanari

37.       Goran Jerinić, Stanari

38.       Opština Šamac, Šamac

39.       Gradska uprava Zvornik, Zvornik

40.       Gordana Radaljac, Zvornik

41.       dr Ratomir-Boda Golijanin, Istočno Novo Sarajevo

42.       dr Mirna Milošević-Ašonja, Istočno Sarajevo

43.       Vladimir Lubura, Istočna Ilidža

44.       Ambasada Slovačke Republike, Sarajevo

45.       Čedo Zelović, Foča

46.       Tanja Kulić, Foča

47.       Radoje Miletić, Foča

48.       Luka Petrović,Trebinje

49.       Miodrag Batinić, Trebinje

50.       Rajko Ćapin, Trebinje

51.       JU “Centar za informisanje - Radio Bileća“, Bileća

52.       Milivoje Radovanović, Bileća

Zahvalnica Crvenog krsta Republike Srpske, za poseban doprinos u ostvarivanju humanih ciljeva Crvenog krsta i uspješnog vođenja akcija Crvenog krsta u svim oblastima djelovanja dodijeljena:

1.O.Š.“Ivo Andrić“, Banja Luka

2. OŠ“Stanko Rakita“, Banja Luka

3. OŠ “Milutin Bojić“, Banja Luka

4. “Banjalučka pivara“, Banja Luka

5. “Alf-om“, Banja Luka

6. “Birokont“, Banja Luka

7. Milan Bijelić, Banja Luka

8. Milan Opačić, Banja Luka

9. Drago Lugić, Banja Luka

10. Borko Diljević, Banja Luka

11. Marija Obradović, Banja Luka

12. Smilja Simić, Banja Luka

13. Branka Došen, Banja Luka

14. Milka Milošević, Banja Luka

15. Milan Vučenović, Banja Luka

16. Aleksandra Mišanović, Banja Luka

17. Slavica Mastikosa, Oštra Luka

18. Nikolina Šurlan, Oštra Luka

19. Zorana Ilić, Doboj

20. Mehmedalija Zorić, Brod

21. Aleksa Gojkoviću, Brod

22. Jela Knežević, Šamac

23. Marijana Jerinić, Šamac

24. Kosa Mitrović, Šamac

25. Cvijeta Jović, Šamac

26. Irena Knežević, Šamac

27. JU OŠ “Vuk Karadžić“ Bratunac

28. Vesna Lakićević, Bratunac

29. Dragana Rašević, Foča

30. Toni Nikolić, Trebinje

31. Samir Huseinbašić, Trebinje

32. Predrag Slijepčević, Trebinje

33. Siniša Šijaković, Trebinje

34. Tanja Manojlović, Trebinje

35. Ljilja Salata, Trebinje

36. Danici Mandić, Trebinje

37. Rade Petrović, Trebinje

Na sjednici Skupštine CKRS, Rajko Lazić, predsjedavajući Društva CK/KBiH, koordinatoru za zdravstvenu djelatnost u Stručnoj službi Crvenog krsta Republike Srpske Ljiljani Gluhović svečano je uručio medalju Florence Nightingale kao i diplomu i fotogravuru portreta. Ova medalja je najveće međunarodno priznanje koje može biti dodijeljeno medicinskim sestrama, priznanje izuzetnoj hrabrosti i posvećenosti prema žrtvama sukoba ili katastrofa ili izuzetnoj službi i kreativnom i pionirskom duhu u oblastima javnog zdravstva ili edukacije medicinskih sestara.