Nagrađeni likovni i literarni radovi u Nedjelji Crvenog krsta

Crveni krst Republike Srpske je, povodom Nedjelje Crvenog krsta, raspisao nagradni konkurs za izradu likovnih i literarnih radova učenika osnovnih škola i literarnih radova učenika srednjih škola na temu:  Dijeli sa drugima ono što te čini sretnim.

Na konkursu su učestvovala 32 likovna i 17 literarnih radova učenika osnovnih škola kao i 10 literarnih radova učenika srednjih škola iz Republike Srpske. Najbolje radove ocijenio je stručni žiri, koji je radio u sastavu:

1. Lazar Savić, nastavnik likovne kulture

2. Novka Vasilјević, nastavnik srpskog jezika

3. Veselinka Trobok, profesor pedagogije i psihologije, koordinator u CKRS

 

Žiri je odabrao po tri najbolјa rada u kategoriji literarnih radova učenika osnovnih i srednjih škola, kao i likovne radove učenika osnovnih škola.

Za odabrane najbolje likovne i literarne radove, Crveni krst Republike Srpske je nagrađenim  učenicima obezbijedio prigodne nagrade i diplome, koje će im biti uručene posredstvom opštinskih/gradskih organizacija Crvenog krsta. 

 

Rezultati nagradnog konkursa na temu:  

DIJELI SA DRUGIMA ONO ŠTO TE ČINI SRETNIM

Nedjelјa Crvenog krsta, 08-15.maja 2018.godine

 

LIKOVNI RADOVI:

I MJESTO

Glorija Kureš IX

JU OŠ „Petar P. Nјegoš“ Bileća

Nastavnik: Drago Vučić

II MJESTO

Sara Mlađenović VII

JU OŠ „Branko Radičević“ Bratunac

Nastavnik: Vanja Maunaga

III MJESTO

3. Nikolina Ristanović VI

JU OŠ „Vuk Karadžić“ Roćević, Zvornik

 

LITERARNI RADOVI:

I MJESTO

Dragana Pejkić IX

JU OŠ „Vaso Pelagić“ Pelagićevo

Nastavnik: Marica Nestorović

II MJESTO

Tanja Savanović VIII

JU OŠ „Ozren“ Donja Paklenica

Nastavnik: Marina Nešković

III MJESTO

Lana Grujić VI

JU OŠ „Ivo Andrić“ Banja Luka

Nastavnik: Ljilјana Perić

 

LITERARNI RADOVI -SREDNJA ŠKOLA:

I MJESTO

1.Marija Mihajlović II

JU Srednjoškolski centar „27 januar“ Rogatica

Nastavnik: Smilјka Batinić, prof.

II MJESTO

2.Julija Kureš I

JU Srednjoškolski centar „Golub Kureš“ Bileća

Nastavnik: Tanja Bubreško, prof.

III MJESTO

3.Maja Dubravac II

JU „Građevinska škola“ Banja Luka

Nastavnik: Mira Davidović, prof.